KÜLTÜR SANAT

Tiyatro Festivali İçin; "1 Lira da Sen Ver"

/Tiyatro Festivali İçin; "1 Lira da Sen Ver"
  

Tarih: 30 Ocak 2020 Perşembe 16:21

Bu haber 4688 defa okundu

Genel Sanat Yönetmenliğini Erol Namdar’ın yaptığı Tiyatro Baytekin, 6-9 Nisan tarihlerinde 2.Efes Tiyatro Festivalini gerçekleştiriyor.

4 gün sürecek 2. Efes Tiyatro Festivali’nin açılışında Türk Tiyatrosuna uzun yıllar katkı sunan değerli isimler Ali Hakan Beşen, Füsun Demirel, Hülya Nutku, Zerrin Sümer ve Zihni Göktay’a Hasan Öztürk Onur Ödülü verilecek. Ayrıca tiyatroya emek vermiş Gülder Pınar, Orhan Demir, Özge Özberk, Rasim Aşın ve Zekeriya Hocalar’a ise Sümer Büyüktosun Emek Ödülleri verilecek.

2. Efes Tiyatro Festivali’nin açılış oyunu Tiyatro Baytekin tarafından sahnelenecek. Festivalde ayrıca ünlü ve usta tiyatrocular oyunculuk ve yazarlık üzerine söyleşiler ile Selçuklularla buluşacak. Festival süresince Selçuk’ta birçok farklı mekan kullanılacak. 2. Efes Tiyatro Festivali süresince bir de festivale özel bir sanat sokağı oluşturulacak. Selçuklu ressamlar, müzisyenler, fotoğraf sanatçıları, yazar ve şairler bu sanat sokağında Selçuklularla buluşacak.

“1 Lira da SEN Ver”

2. Efes Tiyatro Festivali için “1 Lira da SEN Ver” kampanyasını başlatan ve tüm Selçuk’tan destek beklediklerini belirten Yönetmen Yardımcısı Hanife Abuş; “Erol hocam bizi toplayıp festivalimizin ikincisini gerçekleştireceğiz dediğinde dalga geçiyor sandık. Çünkü ilkinde arkamızda Selçuk Belediyesi gibi bir güç vardı. Şimdi tek başımıza böyle güzel bir yola çıktık. Bunun içinde çeşitli kampanyalarımız olacak. Selçuk’un adını bir tiyatro festivali ile duyurmuştuk ve ikincisini de yapmak istiyorduk. Bu amaçla birçok tiyatro ekibini ve tiyatrocu arkadaşımızı ilçemize davet ediyoruz. Profesyonel ya da amatör tiyatrocular Selçuk’ta buluşacak. Bunun yanı sıra Tiyatro Baytekin olarak biz de oyunlarımızı sergileyeceğiz. Tekrar Efes Antik Tiyatro’da oyun sahnelemek gibi bir hayalimiz var. Bunu da gerçekleştirmek istiyoruz. Tiyatromuz kurulduğu günden bugüne kadar bizlere destek veren başta Selçuk Kaymakamı Sayın Ekrem İnci’ye, Belediyemiz önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Zeynel Bakıcı’ya, Ticaret Odası Başkanı Sayın Koray Yolcu’ya, değerli dostumuz işadamı Sayın Gürsel Koçer’e, Sayın Kemal Özel’e, çalışma arkadaşlarıma, tiyatro festivalimizin gerçekleşmesi sürecinde bize destek veren Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’ne teşekkür ederiz” dedi.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
E.Ogretmen30 Ocak 2020
Çok güzel bir organizasyon tebrikler sanat ve kültür icra edilerek ivme kazanır yoksa kuru nutuk ile bir yere varılmaz tarihte ilk defa Efes te oynanan tiyatro burada sizlerin emeği ile dünyaya tanıtılması çok önemli bu tür etkinliğe katkı ve destek sağlayan ilçemiz kaymakamı Ekrem INCİ beye diğer sponsor iş insanlarına teşekkür ediyorum tebrikler...
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU