SELÇUK

Belediye Başkanından Gençlere Asker Çantası

/Belediye Başkanından Gençlere Asker Çantası
  

Tarih: 31 Ocak 2020 Cuma 11:03

Bu haber 1036 defa okundu

Selçuk Belediye Başkanı Sengel, vatani görevlerini yapmak için hazırlıklarını tamamlayan Selçuk’taki gençlere içerisinde temel ihtiyaçların bulunduğu asker çantası armağan etti. Askere gidecek gençlere çantalarını; Selçuk Belediye Başkan Vekili Dilek Yolcu, Başkan Yardımcısı Bilgi Keskin ve CHP Selçuk Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu bizzat evlerine giderek teslim ettiler. Başkan Sengel asker gençlere bir de mektup gönderdi.

Vatani görevlerini yerine getirmek için hazırlıklarını tamamlayan gençleri evlerinde ziyaret eden  Selçuk Belediye Başkan Vekili Dilek Yolcu, Belediye Başkan Yardımcısı Bilgi Keskin ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu, Başkan Sengel’in hediyesini bizzat takdim ettiler. Başkan Sengel’in mektubunu gören asker anneleri, “Kadının değdiği her yer çok güzel oluyor” diyerek Başkan Sengel’e teşekkürlerini ilettiler.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, askere gidecek olan gençlere gönderdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Arkadaşım;

Kısa bir süre sonra hayatında yeni bir dönem başlayacak.  Bu dönem geçici bir süreyi kapsayacak olsa da hayatında iz bırakan önemli bir zaman dilimi olarak anılarında yer alacak.

Her Türk genci gibi senin için de kutsal olan bu vatani görevi tamamlamak sana önemli deneyimler kazandıracaktır. Her şeyden önce vatani görevini yapmanın huzuru içinde olacaksın. Tüm dünyada yardım severliği, barıştan, dostluktan yana olan tavrı ile tanınan Türk ordusunun bir ferdi olmak senin için bir onur olacaktır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ; “Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir” sözü senin ne kadar önemli bir görevin olduğunu anlatmaya yeterli diye düşünüyorum.

Elbette askerde bulunduğun süre içerisinde aileni, arkadaşlarını, yaşadığın yer olan Efes Selçuk’u özleyeceksin. Belki tüm bunlardan ayrı kalmak senin için zor olacak. Ancak tüm bunlar geçici bir süreyi, sayılı günleri kapsıyor.

Her Türk genci için önemli olan bu dönemin senin için sağlık ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum.

En iyi dileklerimle…

Yolun açık olsun…”

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU