SELÇUK

Belevi'deki Mahalle Tekrar Gündemde

/Belevi
  

Tarih: 17 Haziran 2020 Çarşamba 20:29

Bu haber 6336 defa okundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Belevi Mahallesi'nde kurulması planlanan yeni mahalleyi elektriğe kavuşturmak için çalışmalara başladı. Çalışmalar kapsamında Belevi'deki yeni mahallenin elektrik alt yapısı hazırlanırken yol yapım çalışmaları da yürütülüyor.

Belevi Mahallesi Cibe Mevkii'nde bulunan yeni mahalle için aydınlatma çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatıldı. Bölgedeki aydınlatma çalışmalarının yanı sıra yol  yapım çalışmaları da hız kazandı.

YENİ MAHALLE AYDINLANACAK

Belevi Mahallesi Cibe Mevkii'nde geçtiğimiz aylarda kurulan yeni mahalle halk arasında tepkiyle karşılanmış ve uzun süre gündemi meşgul etmişti. Daha sonra yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda bölgedeki çadırların kaldırılacağı ve vatandaşların farklı noktalardaki evlere yerleştirileceği belirtilmişti. Konu geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz süreçte yapılan açıklamalara rağmen bölgedeki çadırların kaldırılmadığı ve vatandaşların buradaki yaşamlarına devam ettiği görüldü.

İBB  ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan yol yapım ve elektrik alt yapısı çalışmaları halk tarafından tepkilere yol açtı. Tarımsal alanda yeni bir mahallenin kurulmasını  uygun bulmayan vatandaşlar çalışmalar sırasında ağaçların da kesildiğini ve ilerleyen zamanlarda  tarım alanlarının daha büyük zararlar göreceğini belirttiler. Bölgede yapılan çalışmalar Belevi ve Selçuk halkını rahatsız ederken yeni mahallede yaşayan vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

ELEKTRİK YENİ MAHALLEYE Mİ? TÜRBEYE Mİ?

Öte yandan Belevi Mahallesi'ndeki yol yapım ve elektrik çalışmaları için bazı vatandaşlar bölgede resmi olarak bir yerleşim yeri bulunmadığından Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları resmiyette prosedüre uygun olması açısından Sinan Dede Türbesi  için yaptığını iddia ediyor.

Sinan Dede Türbesi Belevi Mahallesi Cibe Boğazı Kavaklar Mevkii Yosunlu Taş karşısında bulunmaktadır.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Belevili19 Haziran 2020
Özcan Purcu Sökeli olup bizim bölgeden kontenjandan iki dönem milletvekili oldu. SELÇUK 'a en güzel yatırımı kazandırdı. Hizmet işte bu genel merkezden atanan adaylar bu kadar olur belediye başkanlarının tamamı atama ile geldi halkın adayı değil bunlar genel merkezin torpilli adamları işte bize de tıpış tıpış oy vermek düşüyor artık...
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU