SPOR

Selçuklu Dağcılar Orta Asya'daydı

/Selçuklu Dağcılar Orta Asya
  

Tarih: 02 Ekim 2018 Salı 10:54

Bu haber 1654 defa okundu

Zirve Dağcılık Selçuk Şube üyesi dağcılar 20 gün süren maceralı Altay Yolculuğunu tamamlayarak yurda döndüler. 

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları'nın organize ettiği ve 19 kişinin katıldığı Altay Cumhuriyeti seyahati sırasında Türk tarihi açısından önem taşıyan müze ve kutsal alanlar ziyaret edildi. Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan gerçekleşen faaliyet hakkında şu bilgileri paylaştı; 

Altay Cumhuriyeti, Rusya'nın en güneyinde yer alan, federasyona bağlı bir özerk cumhuriyet. Orta Asya'da Asya kıtasının coğrafi merkezinin hemen kuzeyinde ve Güney Sibirya'da yer almakta. Bizim için ulaşımı meşakkatli ama sonucu unutulmaz bir yolculuk oldu. Yorucu, uzun ama bir o kadar eğlenceli bir seyahat sonrası vardığımız Altay Cumhuriyeti'nde kısa yürüyüşler ve doğa faaliyetleri dışında birçok müze ve kutsal alan ziyaret ettik. Bu önemli faaliyet için öncülük eden Zirve Dağcılık Bodrum Şube Başkanımız Mehmet Gültekin ve ekip arkadaşlarım ile unutulmaz bir faaliyeti geride bırakmış olduk. Binlerce km uzakta yaşayan akrabalarımız ile mesafe ve ayrı geçen süreye rağmen aynı dili konuşarak anlaşmak heyecan verici bir deneyim oldu. Günlük yaşamdaki hareketlerimiz ve yaşattığımız geleneklerin köklerine dokunup oradaki Altay Türkleri ile köprü kurmak bizim için mutluluk verici bir tecrübeydi. Çeşitli vesileler ile bu seyahate ait video, fotoğraf ve notları paylaşmaya çalışacağım. Umarım faaliyetimiz vesile olur ve Altay coğrafyası ile bağlar daha da kuvvetlenir.”

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU