Memiş Güngör

Siyasetin Kirliliği

  

Tarih: 24 Temmuz 2020 17:41

Bu yazı 32986 defa okundu

Bir türlü düzeltemediler siyasi ahlağı. Siyasî ahlak dedim de nasıl bir şey tanımlamaya çalışayım. Adam diyor ki :'akşamdan içiyorlar yazıyorlar yazıyorlar' sonra sabah bakıp 'ben neden yazdım bunları' diyorlar. Doğru doğru ama herkes için geçerli değil bu sözler. Beni ilgilendirmez.Hiç de alınmam. 

Örneğin ben arada bir içerim. Yazı yazmayı bırak cümle kurmaya fırsat bulamam uykum gelir. 
İşte siyasi ahlak;
Karşı tarafı anlamamak. Empati yapamamak. Liyakatsiz adam kayırmacılığına göz yummak. Adamcılığı bir türlü bırakamamak. Yazılan yazıları itibarsızlaştırmak. Kısacası DEMOKRASIYİ özümsememek. 
Görünüyorsunuz kardeşim; 'deve kuşu' misali. 
Yapmayın böyle. 

BİR TÜRLÜ AKILLANAMADIK 

Ne covid19 akıllandırdı. 
Ne de Istanbul Kanal Projesi.
Dolayısı ile o bölgede;
Kuveyt,Suud ve Katarlılar'ın aldığı arsalar çok kıymetlenecek. 
Hiçbiri akıllandırmadı 'Milletimizi'.
Belki uyandık ben yanılıyorum. Önümüzde ki seçimde göreceğiz. 
Covid19 fena çarptı ekonomi ve sosyal düzeni. Perişan etti dünyayı. Ama ben bazılarının hiç ders almadığını net görüyorum. Trafikteki problem aynı. Adam hala kırmızı yanmadan dat dit korna basıyor. Sabır hiç yok.
Doğayı ve çevreyi kirletme aynen devam ediyor. Maske şov her yer. Sorsan kimse atmıyor. Geçen gün ben yakaladım iki kişi 'Marslıyız' dediler tamam dedim!!:)) 

KOGRE ZAMANI MI ?

Ben hala ülkede demokrasiyi kuracak yükseltecek partinin CHP olacağına inanmış biriyim. Tabi eleştirim de ondan beklentilerim olduğu içindir. Umut ediyorum. 
Kızıyorum şimdi şu Kongreyi biraz ileri bir tarihe atamaz mıydık?
Daha iyi katılım olurdu. Dünyada bu salgın varken hiç olmazsa bahara olabilirdi. Şimdi sanki 'Baskın Bir  Kongre' pozisyonu oldu. Tabi bana kızanlar olacak. Çok çok iyi bir partili değil diyenler olacak. Olsun ben düşündüğümü söylemeliyim. Delegemiz en doğru kararı verecektir. 

MERKEL BIRAKTI 

Başladığım yer 'Siyasi Ahlak' tı. Merkel i beğenmek önemli değil. Yapılan iş önemli. Kendiliğinden bırakması ilginç. Alışık değiliz. Hem iktidara hem muhalefete sözüm. Başarıyı baz almış kadın. Bavyera yı kaybetmenin işaret olduğunu görüyor ve değerlendirme yapıyor. Gerçek yurtseverlik mi desek,siyasi ahlak mı desek, disiplin mı desek ne dersek diyelim. Ama Merkel i o davranışa iten bence Alman halkı. Faturayı keseceklerdi. O anladı ve bırakma sinyali vergi. Bazı halklar böyle işte 'Faturayı' keser. 
Sağlıklı günler dilerim. 

SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU